Bio-based Innovation Student Challenge Europe (BISC-E)

BISC_E logo

https://biconsortium.eu/BISC-E


Bio-based Innovation Student Challenge Europe (BISC-E) – 2025 

BISC-E е Европейско студентско състезание по иновативност и предприемачество. Платформата предоставя на студентите възможности да проявят и развият своето предприемачество и креативно мислене, да решават нови технологични, екологични и обществени предизвикателства с иновативни био базирани подходи. Всеки български университет може да участва с един или няколко отбора. 

Готови ли сте за предизвикателството?

Ако имате желание да търсите био базирани иновативни решения за постигане на европейските ангажименти по отношение на климата и околната среда, aко сте креативни, ако имате предприемачески дух и сте отворени към новостите, BISC-E Ви кани да участвате в състезанието. 

Това може да е началото на нови хоризонти за Вас, да доведе до разработване и внедряване в практиката на био базирани иновативни  продукти, модели или процеси, които да направят икономиката по-устойчива. Проектирайте своя „business-case“ в мултидисциплинарен студентски отбор и го представете на експертите в различните етапи на състезанието. Те ще оценят вашите решения за технологично съвършенство, устойчивост, екологичност, производителност и практическа осъществимост.

Кой може да участва?

Студенти в бакалавърска и магистърска степен, както и докторанти в първата година от обучението си, в университети насочени към научни изследвания и приложни науки. Съвместни отбори могат да се съставят от студенти в различни ВУЗ. Всеки отбор е между 3 и 6 студенти, ръководени от един университетски преподавател. Един от студентите е капитан на отбора.

Етапи

  1. Регистрация на участниците – Всички отбори от български университети се регистрират при националния координатор – проф. д-р Димо Атанасов от Аграрен Университет – Пловдив. Контакти: аtanasov.phd@gmail.com телефон: 0885843553. 
  2. Национален кръг на състезанието BISC-E ще се проведе през Март – Юни 2025 г. Отборите ще бъдат класирани по общоприетите критерии. Победилият отбор, който ще представлява България, получава инструкции за участие в европейските финали.
  3. Европейски финал – (първи кръг) ще се проведе през Септември 2025 г. on-line. Най-добрите пет отбора ще получат специални практически съвети и професионална подготовка за окончателния кръг на състезанието.
  4. Европейски финал – (последен кръг) е планиран за Октомври 2025 г.

За първите три места има осигурени парични награди.

Подробна информация може да получите ТУК

АГРАРЕН УНИВЕРСИТЕТ – ПЛОВДИВ Е НАЦИОНАЛЕН КООРДИНАТОР НА СЪСТЕЗАНИЕТО.

Контакти:

проф. д-р Димо Атанасов
Зам.-Ректор
atanasov.phd@gmail.com