АУ с купи и медали от Летните университетски спортни игри Кранево’ 2020

АУ с купи и медали от Летните университетски спортни игри Кранево’ 2020 17.09.2020

От 3 до 8 септември в спортен комплекс „Аквалайф“, Кранево се проведоха за девети път Летните университетски спортни игри, организирани от Асоциацията за университетски спорт „Академик“.

Студентите мериха сили в няколко спорта: плажен футбол, плажен волейбол, плажен тенис, тенис на маса, баскетбол 3х3, плуване и плажна щафета, която включва елементи от всички спортове.

В турнира взеха участие тринадесет университета от страната. Отборите на АУ се включиха за първи път в надпреварата и се представиха достойно, като завоюваха своите първи медали и купи.

В плажния тенис студентите  Слави  Свещаров от III курс ЛГ и Добрил Савов от V курс РЗ завоюваха сребърен медал и купа, а Георги Стефанов от II курс ДГ и Никола Стоянов от II курс АТ заеха почетното 3 място и взеха бронзов медал и купа.

Отборът по баскетбол (Давид Кръстев от II курс РЗ, Валери Вълчев от II курс РЗ, Даниел Георгиев от IV курс РЗ и Владислав Маринов от II курс РЗ) зае четвърто място, което е най-доброто му класиране до сега в 3х3 турнирите от Националния университетски шампионат.

Отборът по тенис на маса за мъже в състав: Емил Иванов от III курс АП, Илиян Петров от II курс ЛГ, Радослав Цолов от II курс ЛГ и Георги Мандински от IV курс АП, също заеха четвърто място в отборното класиране.

В индивидуалните плувни дисциплини студентът Георги Мандински от IV курс АП се класира шести в свободния стил.
Ръководството на АУ поздравява студентите и техните треньори за достойното им представяне на Летните университетски спортни игри и им пожелава нови успехи.